top of page
Odporúčané príspevky

Vyrábali sme sirup


Dnešný deň bol pre 3. B výnimočný. Po dlhej „koronovej“ pauze sme sa opäť dostali k nášmu projektu „Oáza pokoja v betónovej džungli“. V našej školskom kuchynke sme sa pustili do výroby zdravej sladkej maškrty. A čo myslíte? Čo to je? Ak ste si typovali sirup, tak ste uhádli. Maminka nášho spolužiaka nám poslala 2 druhy byliniek – medovku a mätu. Dva dni nám trvalo, kým sme sirupy vyrobili. Prvý deň sme prevarili vodu a nechali bylinky spolu s citrónom 24 hodín odpočívať vo vodnom kúpeli. Druhý deň sme bylinky precedili, pridali cukor a povarili. Ešte teplý sirup sme naliali do fliaš a samozrejme sme nezabudli ani ochutnať. Už teraz sa tešíme, kedy si pripravíme osviežujúci nápoj so sirupom.

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page