top of page
Odporúčané príspevky

Návšteva Prírodovedného múzea


Návšteva Prírodovedného múzea v rámci biológie, dejepisu a geografie bola pre našich piatakov skutočným zážitkom. Prešli sme sa lesom, kde sme videli medveďa, jeleňa, či diviaka a rozšírili sme si svoje vedomosti o slovenských národných parkoch. Paleontologická expozícia nám priblížila vyhynuté živočíchy a rastliny, z ktorých nás všetkých zaujal najmä model mamuta srstnatého v jeho životnej veľkosti. Ďalším zážitkom pre nás bola múmia a interaktívna ukážka nálezov kostí človeka, ktorá pre niekoho možno bola poriadným strašiakom, ale zistili sme, že kosti sa môžu zachovať aj milióny rokov a sú dôležitým nálezom pri výskume minulosti. Okrem nich sme sa kochali aj mineralogickou expozíciou, kde nás najviac zaujali vzorky zlata z Kremnice.

Comments


bottom of page