top of page
Odporúčané príspevky

Sadili sme bylinky


S novým školským rokom, prišli aj staro nové aktivity. Minulý rok sme sa zapojili do projektu: Environmentálni experti, kde sme si vyrábali rôzne bio produkty. Tento rok sme sa rozhodli v rámci PVO, vysadiť si mini záhradku priamo v triede. Čo nás veľmi milo prekvapilo, boli rodičia, ktorí nám priniesli bylinky a tým nám ušetrili veľa času – MY sme si ich chceli vysiať. Ďakujeme p. Galine a p. Gabriele z 2.B za bylinky. A tak sme sa s chuťou pustili do práce. Najprv sme si bylinky ostrihali a pripravili na sušenie, aby sme v zime mali na čaj. Potom sme začali sadiť: medovku, mätu, pamajorán, šalviu, materinu dúšku, rozmarín. A to nie je všetko. Ešte nás čaká sadenie jahôd, levandule, pažítky. Aby sme všetko zužitkovali, z bylín bude vyrábať sirupy. Najbližšie nás čaká : šalviový sirup. Tu je malá ukážka.

bottom of page