top of page
Odporúčané príspevky

Svetový deň zdravej výživyDňa 16.10.2017 sme si trieda 3.A pripomenuli Svetový deň zdravej výživy. Celý deň sme sa venovali zdravej výžive spojenej s ochutnávkou nových netradičných receptov, ktoré si žiaci priniesli. Žiaci sa oboznámili s najdôležitejšími zložkami potravy, s energetickou a biologickou hodnotou potravín. Ukázali sme si aj zdravú potravinovú pyramídu a nebezpečenstvo príjmu malého ale aj veľkého množstva potravy, hlavne nezdravých jedál. Upozornili sme na prevenciu obezity, bulímie, anorexie. Každý si vyrobil „ Zdravý tanier“ a navrhol zdravý obed, večeru alebo iný pokrm počas dňa. Takisto sme sa venovali príkladom s Ovocníčkami alebo čítaniu a gramatike s Hruškou. Najväčšiu radosť mali žiaci z ochutnávky, pri ktorej mohli ponúknuť svojho spolužiaka, kamaráta nejakou zdravou dobrotou.

bottom of page