top of page
Odporúčané príspevky

Do knižnice za pokusmi

V piatok 11.11.2016 sme sa boli presvedčiť v Staromestskej knižnici o tom, že veda nie je veda. Zaujímavé na tom bolo, že veci ktoré nás obklopujú, spĺňajú požiadavky na pokus s drahými materiálmi. S vlastnými rukami sme si vyrobili elektrické obvody a zahrali sme sa na vedcov na južnom póle, kde sme použili len materiály, ktoré nám zostali. Už by sme vedeli sa spojiť s okolitým svetom v prípade núdze. Ďakujeme autorovi (striebornému víťazovi v Kanade Petrovi M.) za jeho jednoduché a logické prevedenie prednášky, pracovníčkam knižnice za priestory a trpezlivosť s nami a našim triednym učiteľkám za ochotu a snahu rozšíriť naše vedomosti a vzbudiť v nás záujem o túto oblasť. Tešíme sa na nové prednášky a huráááá na nové pokusy. Ďalšie fotky z akcie nájdete v našej fotogalérii Žiaci 3.A a 3.B triedy .bottom of page