top of page
Odporúčané príspevky

Pátrač Tino spoznáva veže Bratislavy


Krásny slnečný deň sme 4.A a 4.B využili na spoznávanie Starého Mesta. Našou cestou nás viedol Pátrač Tino, ktorý nás sprevádzal 8 vežami Bratislavy. Viete, ktorá budova patrí medzi najstaršie budovy v Bratislave? Čo sa nachádza za kostolom vo Františkánskej záhrade? Kde sa nachádza Rajská záhrada? Ktorá veža mala pôvodne 3 zvony, ale do dnešných čias sa zachoval iba jeden? Akej farby bola pôvodná veža Trojičného kostola? Ako sa volá jediná zachovaná mestská brána? Ktorý kostol slúži ako koncertná a výstavná sieň? V ktorej veži odstránili 5 zvonov počas 1. svetovej vojny na výrobu kanónov? My sme sa to všetko dozvedeli, vďaka nášmu pátračovi Tinovi. A vy? Skúste vypátrať nášho Tina a on Vám to určite všetko rozpovie.


コメント


bottom of page