top of page
Odporúčané príspevky

Deň Zeme


22.4. sme si aj my, žiaci z 3.A a 3.B pripomenuli 52. ročník Dňa Zeme. Vedeli ste, že prvý- krát sa tento deň oslavoval v roku 1970? V našich triedach sme si prostredníctvom aktivít zopakovali základné zásady pri ochrane našej planéty. Zaskočila nás informácia, že v Tichom oceáne je vytvorený plastový ostrov, ktorý je rozlohou veľký ako Španielsko, Nemecko a Francúzsko dohromady. Dozvedeli sme sa, že plastová fľaša sa v prírode rozkladá až 450 rokov, batéria 100 rokov a ohryzok z jablka 2 mesiace. Vytvorili sme spoločne pohľad na našu smutnú, znečistenú Zemeguľu, ktorú sme sa snažili vyliečiť a vrátiť jej šťastie, krásu a úsmev. Pripomínajme si nielen v tento deň, ale po celý rok akú Zem chceme zachovať našim generáciám!

Comments


bottom of page