top of page
Odporúčané príspevky

Svetový deň zdravej výživy


Nadváha a obezita sa veľmi negatívne prejavuje na zdraví a vývine mladých ľudí, o čom svedčia aj mnohé štatistiky, preto je veľmi dôležité si uvedomovať jeho následky na našom zdraví a význam zdravej výživy. Každý rok, dňa 16.októbra sa snažíme si pripomínať Svetový deň zdravej výživy, upozorniť žiakov na zmeny stravovacích návykov k zdravšiemu a zároveň spoznávať nové recepty a nové jedlá, ktoré k tomu prispievajú. Aj tento rok sme zorganizovali v našej triede (4.A) výstavku zdravých jedál a receptov, ktoré pripravili rodičia, spojenú s ochutnávkou pre rodičov. Žiaci prispeli rôznymi netradičnými receptami, ako napr. cviklovou tortou, alebo figovým šalátom. Nakoniec boli všetky jedlá vyhodnotené a ocenené. 1.miesto- Raw maková roláda, 2.miesto- Mrkvový koláč 3.miesto- Králičia paštéta. Za spoluprácu rodičov ďakujeme!

bottom of page