top of page
Odporúčané príspevky

Exkurzia Hlavná stanica zo ŠKD


Bratislavskú hlavnú stanicu asi mnohí z nás dôverne poznajú. Žiaci 1. a 3. oddelenia ŠKD mali však možnosť spoznať stanicu aj z miest, na ktoré sa bežní cestujúci nedostanú. Spoločne sme preskúmali riadiace centrum ŽSR, odkiaľ výhybkári prehadzujú elektronicky výhybky vlakom a takisto tety hlásateľky spúšťajú nahrávky o odchodoch a príchodoch spojov. Ďalej sme sa odviezli z depa na 5. nástupište vlakom RegioJet. Železničiari z Regiojetu nás vzali na chvíľu do tunela za Hlavnou stanicou, kde zhasli všetky svetlá vo vlaku a potom nás pustili do kabínky rušňovodiča, kde sme mali možnosť vidieť cestu očami rušňovodiča. Takisto nám dovolili podať hlásenie pre cestujúcich cez vlakový rozhlas. Viac foto z akcie je v našej fotogalérii

bottom of page