top of page
Odporúčané príspevky

Aktivity 3. oddelenia ŠKDŠkolský klub detí je miesto, kde žiaci po vyučovaní rozvíjajú rôzne zručnosti, trénujú tvorivé, inteligentné, sociálne myslenie. Vzdelávajú sa v rôznych oblastiach - spoločenskej, estetickej, telovýchovnej. Nadobúdajú nové vedomosti z rôznych oblastí netradičnou, hravou formou. A v neposlednom rade prehlbujú priateľské vzťahy so svojimi spolužiakmi a trávia s nimi zmysluplný, ale i zábavný čas. Žiaci 3. oddelenia, t.j. 1.A a 2.A triedy v školskom roku 2017/2018 zažili viacero zaujímavých aktivít ako možno vidno na fotkách. Pri rôznych hlavolamoch sme si potrénovali svoje IQ. Kreslili sme rôznymi technikami na témy súvisiace s ročnými obdobiami. Spolu s ostatnými oddeleniami sme spoznali sme rôznych dravcov (sovu, sokola, myšiaka, orla) na školskom dvore. Navštívili sme neďaleké dopravné múzeum, kde sme si pozreli historické autá, vlaky a dopravné zariadenia. V skupinkách si žiaci cvičili prezentačné zručnosti pri rôznych miniprojektoch. Vytvorili si postavičky na bábkové divadlo, ktoré následne aj zahrali pred triedou. Z vlastnej iniciatívy vyrobili spoločenské hry, ako človeče nehnevaj sa, lanovku pre plyšákov, metlu na zametanie alebo rozprávkové postavičky s použitím roliek z kuchynských utierok. Zúčastnili sa aj krátkej interaktívnej prednášky Park your phone, kde si uvedomili, aké je dôležité dávať pozor na cestnej premávke. V prípade pekného počasie sa deti vyšantili na školskom dvore alebo v parku na Račianskom mýte pri rôznych nahánačkách alebo preťahovaní lanom. Na jeseň si zaskákali do lístia. Urobili sme si preteky magnetov na koberci. Zúčastnili sme sa divadielka v Istropolise. Súťažili sme, kto vytvorí, čo najvyššiu vežu zo slamiek. Pred Vianocami sme si vytvorili adventný kalendár i napiekli medovníkov v školskej kuchynke. Technické myslenie sme trénovali, keď sme stavali, čo najvyššie veže zo slamiek. Vedomosti z rôznych oblastí sme získali zábavnou formou počas vedomostného kvízu, kde žiaci v skupinkách odpovedali na otázky. Tvorivé zručnosti sme rozvíjali pri výrobe rakety, tvorby obrázkov z gombíkov, výrobe hradu z krabíc, či modelovaní výrobkov zo slaného cesta. IQ sme si precvičili aj pri detskom sudoku. Zabavili sme sa pri maľovaní obrázkov rozfukovaním farieb cez slamku. Na koberci sme diskutovali o spolupráci, o našich talentoch, i o tom, ako negatívne na nás môže vplývať reklama. Vytvorili sme si abecedu do triedy. V poslednom čase deti veľmi nadchla prezentácia vlastných projektov, ktoré si pripravujú dobrovoľne doma. Vyberajú si zaujímavé témy - ako sa starať o naše zúbky, ako šetriť prírodu recyklovaním odpadu, alebo odprezentujú projekt o nejakom zvieratku alebo napríklad i ponorkách alebo polícii. Dopravné značky sme spoznali formou kvízu, dopravného pexesa, ale i simuláciou dopravy na dopravnom koberci v triede.

bottom of page