Odporúčané príspevky
Posledné príspevky

Šaliansky Maťko - obvodné kolo


V malom mestečku Šaľa sa pred dvadsiatimi piatimi rokmi narodil chlapček, ktorému dali meno Maťko. Na tom by ešte nebolo nič výnimočné. Lenže ten spomínaný Maťko má jednu zvláštnosť. Veľmi, ale veľmi má rád slovenské povesti, ktoré vie aj nádherne recitovať. Za dvadsaťpäť rokov si našiel veľa podobných kamarátov. Tento školský rok sa niektorí z nich stretli aj v našej škole. Bolo to presne 16. januára. V ten deň sa u nás konalo Okresné kolo Šalianskeho Maťka Jozefa Cígera Hronského 2018. Neprišli len deti zo Starého mesta, ale aj z Maďarska. Oni tam totiž navštevujú slovenské školy a Maťka veľmi dobre poznajú. Boli tu žiaci z Budapešti, z Békešskej Čaby, zo Sarvaša a zo Slovenského Komlóša. Všetci spolu sme zažili krásne literárne predpoludnie. Pridali sa k nám aj členovia speváckeho zboru z našej školy a nič nechýbalo tej správnej súťažnej atmosfére. Naša škola získala aj dve umiestnenia. Alex Koníček (V.A) získal druhé miesto a Vanesska Kovalíková (III.B) tretie miesto vo svojej kategórii. Dovidenia o rok, kamaráti! Ďalšie fotografie nájdete v našej fotogalérii

  • White Instagram Icon

© Copyright 2016 by petrik1.

Kontaktujte nás

Tel: +421-2-52494093

Email: admin@zsderera.sk

Adresa

Jelenia 16,

81105 Bratislava